הסרת שיער בשעווה

שעווה על גלגוליה הקודמים נחשבת לאחת השיטות הוותיקות להסרת שיער, כמו הפינצטה או החוט השעווה היא טכניקה של מריטת שיער, אולם יתרונה על שני אלו ברור, הסרת שיער בשעווה מיועדת לשטחים גדולים של עור. מלבד שימוש בשעווה קיימת שיטה נוספת למריטת שיער משטחים גדולים, מכשירי הסרת שיער(מריטת שיער), הכוונה היא לא למכשירים המשמשים להסרת שיער בלייזר או אינפרא אדום אלא למכשירים הביתיים, כמו אלו המוכרים של בראון ואפילייד.

איפה ניתן לעשות הסרת שיער בשעווה

באופן עקרוני ניתן לעשות שעווה כמעט בכל איבר, אם אתן עושות לבד שעווה, רצוי שתעשו זאת באזורים שקל לכן להגיע ולא תסתבכו באיברים שקשה להגיע אליהם. אם חסרה לכן מיומנות, רצוי שלא תסתכנו עם הסרת שיער בשעווה לבד באזור הגבות, שפם, בית שחי או מפשעות. במקרים כאלו רצוי לקבוע תור עם קוסמטיקאית, או לסמוך על חברה שאתם יודעים שמקצועית מספיק. על מנת לרכוש מיומנות רצוי שתתחילו עם החלק התחתון של הרגליים (שוקיים), את הירכיים יותר קשה לעשות לבד וגם שם יש מספר נקודות שחשוב לדעת איך לעשות.

שעווה חמה

שעווה חמה משמשת כיום לאזורים קטנים כמו שפם, גבות ופאות. לא מומלץ להשתמש לבד בשעווה חמה, רצוי לתת לקוסמטיקאית מיומנת לעשות את העבודה על מנת להימנע מכוויות, הסרת שיער מיותר מהגבה או קריעה של העור בשפם. אם בכל זאת החלטתם להשתמש בשעווה חמה, הנה מספר מילים ונקודות חשובות על אופן השימוש בשעווה מסוג זה.

שימוש בשעווה חמה

שעווה חמה עשויה משרף, השעווה מגיעה מוצקה בדרך כלל כגוש עגול בקוטר של כוס בערך. כיום רוב השעוות ניתנות לחימום במיקרו, יש לחמם את השעווה בתוך כוס או קערה על פי ההוראות, לא חייבים להגיע להמסה מלאה ואם נשאר גוש קטן מוצק לא נורא.

בעזרת שפדולה (מקלון עץ) אוספים שעווה מהכוס ומחכים מספר שניות על מנת שהשעווה תתקרר קצת, שהשעווה מספיק קרה מורחים על האזור הרצוי שכבה אחידה בעזרת השפדולה, כעת ממתינים שהשעווה תתקשה מספיק ותתפוס את השיער. על ידי נגיעות עדינות ומהירות עם האצבע ניתן להרגיש את השעווה, ברגע שהיא כבר לא דביקה מרימים במשיכה אחת ומהירה תוך החזקת העור עם היד השנייה.

שעווה קרה

שעווה קרה נמכרת כמעט בכל המרכולים כשעוות סוכר ולרוב אצל קוסמטיקאיות תמצאו שעווה קרה העשויה משרף. לעיתים מכניסים תמציות צמחים שונות לשעווה על מנת להקנות לה ריח או תכונות הרגעה לעור וכדומה. שעווה קרה משמת להסרת שיער באזורים גדולים כגון הידיים, רגליים, פס בטן וכדומה. שעווה קרה מגיעה במצב נוזלי\מוצק ברמת פלסטלינה פחות או יותר וכמו שעווה חמה, גם אותה יש לחמם כך שתהיה נוזלית.

אופן שימוש בשעווה קרה

אם השעווה מגיעה בתוך פלסטיק יש לחמם אותה בתוך כלי מתאים במיקרו. אם השעווה מגיע בקופסת מתכת ניתן לחמם אותה על פלטה או בתוך סיר קטן עם מים חמים שהמכסה פתוח והמים מגיעים עד לחצי מגובה הקופסה. בנוסף ישנם מתקני חימום מיוחדים לשעווה כאשר מכניסים לתוכם את המיכל (מחסנית שעווה). כאשר השעווה נוזלית מספיק ניתן למרוח בשפדולה (מקל עץ) שיכבה דקה ואחידה על האזור עם כיוון צמיחת השיער. מיד לאחר מריחת השעווה יש להדק רצועת אל-בד (רצועות עשויות נייר המותאם להסרת שיער בשעווה). כמו השעווה, גם את הרצועה יש להדק עם כיוון צמיחת השיער. משאירים קצה רצועה של סנטימטר או שניים כדי שתהיה אחיזה טובה בזמן המשיכה, תופסים את העור ביד אחת ומושכים עם היד השנייה במהירות האפשרית בניגוד לכיוון צמיחת השיער.

יתרונות הסרת שיער בשעווה

  1. בגלל אופי הטיפול ועצם העובדה שמדובר במריטה, שימוש בשעווה להסרת שיער מחליש אחיזת השיער מהשורש לעומת טכניקות כמו גילוח שיער או קרם להסרת שיער, שורשי השיער נחלשים לאורך זמן. אפקט מצטבר של החלשת השורשים עוזר לפעמים הבאות ומקל את הכאב המורגש בתלישות הבאות של השיער.
  2. הטיפול זמין, ניתן לרכוש את השעווה החנויות ולעשות את הטיפול בבית, או לקבוע פגישת טיפול אצל כל קוסמטיקאית.
  3. הכאב זמני ונסבל מכיוון שמורגש רק במהלך המריטה עצמה, שניות לאחר מכן הכאב חולף.
  4. הטיפול אינו תלוי בגוון העור או גוון השיער.
  5. במידה ועושים זאת נכון, תופעות הלוואי של הסרת שיער בשעווה הן מזעריות, אדמומיות זמנית שחולפת.
  6. טיפול הסרת שיער בשעווה אינו מחייב עקביות ותדירות קבועה של טיפולים וניתן לעשות זאת ללא סדרה או מעקב של זמנים.