טיפול באמבט פראפין

מהו פרפין?
פרפין הוא בעצם שעווה. ניתן להפיק אותה משמנים שונים, ביניהם שמן זית, שמן גזר, חמאת שיאה ועוד, והיא הומצאה על ידי קרל לודוויג ואן ריצ'נבך בשנת 1830. כבר לפני מאות בשנים גילו את הסגולות הייחודיות של חומר זה, אשר העשיר את העור בלחות, החליק אותו והחיה אותו ממש. אנשים (נשים בעיקר), אשר חיו באותם ימים נהגו לטבול באמבט פרפין וליהנות מעור חלק ונעים. עם השנים נתגלו סגולות נוספות של החומר. גילו שהוא פותח נקבוביות, ממריץ את זרימת הדם, מקל על שרירים תפוסים ועל כאבים בכפות הידיים והרגליים, מסיר תאי עור מתים, מסייע בהקלה על דלקות פרקים קיימות וכמובן – מאפשר את מרקם העור ואת מראהו.
כיצד מסייע פרפין לטיפול במחלות?
בזכות כל היתרונות של החומר, פרפין מקל מאוד על אנשים הסובלים ממחלות וממצבים שונים, ביניהם מחלקות מפרקים, ראומטיזם, פיברומיאלגיה, יובש חריף וחריג בכפות הידיים והרגליים ועוד. השיפור במצב נובע מכך שהשמן גורם לכך שחום חודר אל עומקם של המפרקים והשרירים, ממריץ את זרימת הדם ומזרז את תהליכי הריפוי. אין תמה, שבזכות סגולותיו הנודעות, רבים הסובלים מכל אחת מהמחלות הללו ולא רק הם, מטפלים בעצמם באמצעות אמבט פרפין ביתי, בתדירות גבוהה.
איך מתבצע טיפול בפרפין?
על מנת להשיג את התוצאות הרצויות, יש לבצע טיפול בפרפין על פי השלבים הבאים:

· ממיסים פרפין באמבט ייעודי.
· טובלים את כפות הרגליים או הידיים מספר פעמים למשל כמה שניות בלבד.
· מוציאים את כפות הרגליים / ידיים ועוטפים אותן בניילון נצמד.
· על הניילון הנצמד חובשים כפפה ייעודית שחוממה מראש.
· ממתינים מספר דקות עם הכפפה על המקום המיועד, עד להתקררות השעווה.
· מסירים את הכפפות ואת הניילון ונהנים מרגליים / ידיים במרקם של משי וממפרקים ללא כאבים.

היתרון הגדול של טיפול פרפין הוא היכולת לקבל תוצאות נהדרות בפרק זמן קצר מאוד, תוצאות אשר לא נעלמות בן רגע. יש לחזור על הטיפול אחת לתקופה, כאשר מאוד יכול להיות שלאחר מספר טיפולים המצב ישתפר, ומשך הזמן בין טיפול אחד למשנהו ילך ויתארך.